تبلیغات
خانه فیلم و انیمیشن - عصر یخبندان ۳ رکورد پرفروشترین انیمیشن تاریخ را شکست
چهارشنبه 14 بهمن 1388

عصر یخبندان ۳ رکورد پرفروشترین انیمیشن تاریخ را شکست

   نوشته شده توسط: farhad farshad    نوع مطلب :انیمیشن ،

http://pic.leech.it/i/b6fd6/1e023f02iceage3.jpg

عصر یخبندان Ice Age 3

انیمیشن سینمایی “عصر یخبندان: ظهور دایناسورها” محصول استودیو فوکس قرن بیستم با رسیدن به فروش ۵۵۱ میلیون دلاری رکورد شش ساله “در جستجوی نیمو” را شکست و پرفروشترین انیمیشن تاریخ در بازار بین‌المللی شد.

ورایتی اعلام کرد: “نیمو” محصول مشترک دیسنی و پیکسار سال ۲۰۰۳ به نمایش عمومی درآمد و در بازار بین‌المللی ۵۲۵ میلیون دلار فروخت. نمایش گسترده فیلم‌های خانوادگی در سینماهای سه‌بعدی در افزایش فروش این فیلم‌ها بسیار موثر بوده و تماشاگران با خیالی آسوده هزینه خرید بلیت‌های گرانقیمت فیلم‌های سه‌بعدی را می‌پردازند.

انیمیشن سینمایی “بالا” محصول دیسنی / پیکسار از این هفته در چند بازار بین‌المللی دیگر روی پرده رفت و از اکران در بیش از ۲۱۰۰ سالن سینما در ۲۳ بازار به فروشی ۲۳٫۴ میلیون دلاری دست یافت. فروش کلی این فیلم در خارج از مرزهای آمریکا و کانادا به رقم ۸۰ میلیون دلار رسیده است.

“بالا” در نخستین هفته اکران در فرانسه ۹ میلیون دلار فروخت که حدود یک سوم مجوع فروش “وال ـ ای” در این کشور است. محصول تازه دیسنی و پیکسار در روسیه هم آغازی خیره‌کننده داشت و در هفته اول نمایش عمومی ۱۱ میلیون دلار فروخت. این در حالی است که مجموع فروش “وال ـ ای” در روسیه ۱۱٫۷ میلیون دلار بود.

فروش هشت میلیون دلاری “بالا” از اکران در ۶۰۲ سینمای اسپانیا بهترین افتتاحیه سال ۲۰۰۹ این کشور را رقم زد. “بالا” در اسپانیا تنها در ۱۶۱ سینمای سه‌بعدی به نمایش درآمد و ۳٫۳ میلیون هم درآمد داشت. “ظهور دایناسورها” تا امروز پرفروشترین فیلم در بازار بین‌المللی بوده، اما احتمالا این عنوان به هری پاتر ۶ می‌رسد که در مرز فروش ۵۰۰ میلیون دلار است.

“هری پاتر و شاهزاده دورگه” در سومین هفته اکران بین‌المللی با ۴۳٫۴ میلیون دلار در صدر جدول فروش قرار گرفت. این فیلم در بازار بین‌المللی ۴۹۳ و در دنیا ۷۴۹ میلیون دلار فروخته است. فروش جهانی “عصر یخبندان ۳″ بیش از ۷۳۳ میلیون دلار و فروش جهانی “بالا” ۳۶۶ میلیون دلار شده است.