تبلیغات
خانه فیلم و انیمیشن - جدیدترین اخبار انیمیشن
یکشنبه 11 بهمن 1388

جدیدترین اخبار انیمیشن

   نوشته شده توسط: farhad farshad    نوع مطلب :انیمیشن ،

سلام دوستان...

از این به بعد سعی می کنم برترین خبر های مربوط به انیمیشن (کمی هم فیلم و دوبله) رو درهر هفته خدمت شما طی یک پست ارائه بدم...

مهمترین خبر های این هفته از دنیای انیمیشن به شرح زیر است...
تماشاگران سینما صدای "هورتن" را شنیدند!!!
انیمیشن "هورتن صدای یک هو می‌شنود دکتر سوس" با صدای جیم کری در نقش اصلی با فروش متوسط 2/13 میلیون دلار در 5743 سینما در 52 کشور مردان غارنشین "10 هزار سال پیش از میلاد" را شکست داد و فیلم اول هفته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ورایتی اعلام کرد مجموع فروش بین‌المللی "هورتن" به 77 میلیون دلار رسیده که 20 میلیون کمتر از فروش آن در آمریکای شمالی است. فیلم جدید کری بهترین فروش را با دو میلیون دلار در هفته دوم اکران در بریتانیا داشت و در آلمان و استرالیا به ترتیب 6/1 و 4/1 میلیون دلار فروخت.

"هورتن" در هفته‌های آینده در بازارهای مهم ایتالیا، کره جنوبی و ژاپن اکران می‌شود. ماجرای مردان غارنشین "10 هزار سال پیش از میلاد" رولند امریش نیز در 6500 سینما در 52 کشور حدود 12 میلیون دلار فروخت و با فاصله کم نسبت به "هورتن" دوم شد. مجموع فروش بین‌المللی فیلم 5/142 میلیون دلار شده که 63 درصد 227 میلیون دلار فروش جهانی آن است.

کمدی بسیار موفق فرانسوی "به میان مردم بی‌فرهنگ خوش آمدید" ساخته دنی بون با حدود 10 میلیون دلار فروش در کمتر از 1000 سینما همچنان در فرانسه، بلژیک و سوئیس موفق است. مجموع فروش فیلم در پنج هفته 150 میلیون دلار شده که از جذابیت کمدی‌های داخلی در فرانسه خبر می‌دهد.

فانتزی خانوادگی "وقایع‌نگاری‌های اسپایدرویک" نیز در 3446 سینما در 52 کشور حدود 1/8 میلیون دلار فروش داشت و مجموع فروش جهانی خود را به 107 میلیون دلار رساند. این فیلم در بریتانیا با از دست دادن تنها 32 درصد تماشاگران خود به نسبت هفته قبل به رقم قابل احترام 6/2 میلیون دلار دست یافت.

"قدم گذاشتن به خیابان‌ها 2" ساخته جان چو در 27 کشور و 1749 سینما هفت میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش بین‌المللی فیلم 7/51 میلیون دلار شده است. کمدی رمانتیک "27 لباس" با بازی کاترین هیگل در 2481 سینما 1/6 میلیون دلار فروخت و مجموع فروش بین‌المللی خود را به 50 میلیون دلار رساند که تقریبا 26 میلیون دلار کمتر از فروش فیلم در آمریکاست.

اکشن سیاسی "موضع مسلط" با بازی دنیس کواید و فورست ویتکر نیز در 2305 سینما در 47 کشور 9/4 میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش این فیلم 61 میلیون دلار شده است.


"هورتن" ارباب گیشه‌های فروش شد

فیلم انیمیشن "هورتن صدای یک هو می‌شنود دکتر سوس" که جیم کری در آن به جای شخصیت اصلی حرف می‌زند در 6583 سینما در 54 کشور 7/11 میلیون دلار فروخت و برای دومین‌بار رده نخست جدول فروش را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ورایتی اعلام کرد "هورتن" در فرانسه 4/3 میلیون دلار و در بریتانیا دو میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش بین‌المللی این فیلم به 91 میلیون دلار رسیده و فروش جهانی آن 223 میلیون دلار شده است.

کمدی بسیار موفق فرانسوی "به میان دهاتی‌ها خوش آمدید" ساخته دنی بون در کمتر از 1000 سینما در فرانسه، بلژیک و سوئیس حدود 5/7 میلیون دلار فروخت و مجموع فروش خود را در شش هفته تنها در سه بازار به 175 میلیون دلار رساند. این فیلم را دنی بون نوشته و کارگردانی کرده و داستان درباره یک مامور پست است که به ناچار به جایی در مرز بلژیک منتقل می‌شود.

فیلم فانتزی و خانوادگی "وقایع‌نگاری‌های اسپایدرویک" با بازی فردی هایمور، سارا بولگر و دیوید استراترن در 3477 سینما حدود هفت میلیون دلار فروش داشت که 5/1 میلیون دلار آن در بریتانیا حاصل شد. مجموع فروش بین‌المللی این فیلم به 59 میلیون دلار رسیده که 11 میلیون دلار کمتر از فروش فیلم در خود آمریکاست.

"10 هزار سال پیش از میلاد" رولند امریش در 4900 سینما 6/5 میلیون دلار فروخت و مجموع فروش خود را به 4/153 میلیون دلار رساند که 63 درصد فروش جهانی آن است. "قدم گذاشتن به خیابان‌ها 2" جان چو در 1580 سینما در 29 کشور به فروش قابل احترام 4/4 میلیون دلار دست یافت و بیشترین فروش آن با 7/1 میلیون در بریتانیا بود. مجموع فروش فیلم 61 میلیون دلار است.

اکشن سیاسی "موضع مسلط" با نقش‌آفرینی دنیس کواید و فورست ویتکر نیز با 3/4 میلیون دلار فروش در 2225 سینما مجموع فروش خود را به 8/67 میلیون دلار رساند که تقریبا برابر با فروش داخلی فیلم است. فیلم افسانه علمی "جهنده" ساخته داگ لیمان این هفته در 1502 سینما 2/3 میلیون دلار فروخت. مجموع فروش بین‌المللی این فیلم 124 میلیون دلار شده است.قدیمی‌ترین فیلم‌های انیمیشن ژاپن ترمیم شدند


انیمیشن "شمشیر کند"دو فیلم از قدیمی‌ترین فیلم‌های انیمیشن ژاپن که یکی داستانی عامیانه است و دیگری فیلمی کمدی درباره یک جنگجوی سامورایی، 90 سال پس از نخستین نمایش ترمیم شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد این دو فیلم دو دقیقه‌ای از نخستین فیلم‌های صنعت انیمیشن‌سازی ژاپن هستند که در گذر زمان یکی از مهمترین صادرات فرهنگی این کشور شد.

به گفته مسئولان موزه ملی هنر مدرن در توکیو، این دو فیلم که برابر با اسناد تاریخی در سال‌های 1917 و 1918 به نمایش درآمدند، پارسال در یک مغازه عتیقه‌فروشی در اوساکا پیدا شدند. یکی از این دو فیلم "شمشیر کند" نام دارد و گفته می‌شود قدیمی‌ترین فیلم انیمیشن ژاپنی بازمانده از آن سال‌هاست.

داستان این فیلم کمدی درباره یک سامورایی است که ندانسته شمشیری با تیغه‌ای کند می‌خرد. او می‌کوشد با حمله به رهگذران شمشیر را امتحان کند، اما مردم رو در روی او می‌ایستند. "شمشیر کند" اولین فیلم جانیچی کوچی یکی از موسسان صنعت انیمیشن‌‌سازی ژاپن بود.

فیلم دیگر که سال 1918 نمایش داده شد، یک داستان محلی معروف درباره ماهیگیری را به تصویر می‌کشد که پس از نجات یک لاکپشت آبی در ساحل، به قصری در زیر آب دعوت می‌شود. یوکو آکاساکی محقق فیلم موزه ملی در این باره گفت: "هر دو فیلم در جعبه‌های کاغذی نگهداری می‌شدند و به لطف تهویه مناسب از خطر نابودی در امان ماندند. ما از طریق اسناد تاریخی از وجود این دو فیلم با خبر بودیم."

اولین فیلم انیمیشن ژاپن ژانویه سال 1917 چند ماه پیش از نمایش "شمشیر کند" پخش شد. آن سال‌ها فیلم‌های صامت با صدایی که تصاویر را همراهی می‌کرد به نمایش در‌می‌آمدند. به گفته آکاساکی نکته مورد توجه محققان ساختار ماهرانه هر دو فیلم به عنوان مثال استفاده از تکنیک سایه روشن در آنهاست.


32 مقاله برگزیده نخستین همایش ملی انیمیشن اعلام شد

هیئت علمی نخستین همایش ملی انیمیشن ایران 32 مقاله را برای ارائه در همایش روزهای اول و دوم اردیبهشت در دانشکده صدا و سیما مورد پذیرش نهایی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی همایش ملی انیمیشن ایران اعلام کرد اسامی ارائه‌دهندگان و عناوین مقاله‌های برگزیده ‌به این شرح است:

اسفندیار احمدیه "انیمیشن مدرن و انیمیشن سنتی، ایرج اسماعیلپور قوچانی "از جان‌بخشی تا پویانمایی، سیدمسعود امامزاده "چیستی، چرایی و چگونگی در توسعه انیمیشن ایران" کورش برزگر "10 ‌گام اقتباس از سوژه‌های حساسیت‌زا برای انیمیشن"، ساسان پسیان "انیمیشن: ‌ضرورت پذیرش جهانی"، سیدعباس پویا "پویایی پویانمایی در گستره انقلاب دیجیتال"، فاطمه جعفری "ابعاد تجربه‌گرایی در سینمای انیمیشن"، محمدرضا حسنایی "زمان تغییر قواعد در سینمای انیمیشن آمریکا".

شیوا حسین‌پور "معرفی ساختار مفصل‌های آرماتورهای استاپ‌موشن"، محمدعلی حسین‌نژاد "تشکیل و توسعه سازمان‌های خلاق در حوزه انیمیشن"، بهزاد خداپرستی "ساختار روایت بصری در انیما و راهکارهای تولید"، داریوش دالوند "جایگاه صنعت و تجارت انیمیشن در سنگاپور و ایران"، پیمان دهقانی "داستان‌های قرآن و قابلیت تجلی در انیمیشن"، محمدرضا روحانی "بخش خصوصی و تولید انیمیشن"، حسن زریابی یکتا "نگرش کودکان ایرانی به شکل شخصیت‌های مورد علاقه در فیلم‌های انیمیشن".

محمود سلطانپور "قصه، افسانه و اسطوره در انیمیشن ایران"، سیدحسن سلطانی "چالش‌های تولید انیمیشن در ایران"، امیرمسعود علمداری "اشتغالزایی در صنعت انیمیشن"، مهدی علمداری "افسانه‌های عامیانه و انیمیشن"، فرید فرخنده‌کیش "انیمیشن ملی نیازمند مهندسی مجدد"، فاطمه فلاحیان "انیمیشن محدود، تخیل نامحدود"، رخساره قائم‌مقامی "انیمیشن مستند، پنجره‌ای تازه به جهانی کهنه"، سیدعلیرضا گلپایگانی "انیمیشن ملی"، ناصر گلمحمدی "استعداد، نیاز، آموزش و صنعت در رسانه انیمیشن".

محمدجمال محمدپور "کات‌اوت کامپیوتری: اجرای نو از روش قدیمی"، مژگان محمدی‌نژاد "نقش انیمیشن در فرهنگ‌سازی و آموزش کودکان"، هدی مسعودی "کاربرد نشانه‌شناسی در تحلیل متون انیمیشن"، حسین ملایمی "کمیک استریپ: حلقه مفقوده در زنجیره صنعت انیمیشن"، مینا نقش‌‌نژاد و آذین آزادی "معرفی و بررسی نقش تفکر عنصرگرایانه در دستیابی به انیمیشن بومی"، احمد نوری "آموزش تخصصی هنر"، زهره نهاردانی "دنیای فانتزی" و شیوا وزیری "فرایند اقتباس در فیلم‌های بلند انیمشین".

علاقمندان برای شرکت در نخستین همایش ملی انیمیشن روزهای اول و دوم اردیبهشت به دانشکده صدا و سیما مراجعه کنند. این همایش با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی معاونت سینمایی ارشاد و انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن (آسیفا)، دانشکده صدا و سیما، فرهنگستان هنر، پویامهر، شبکه چهار، پیلبان، دانشگاه هنر و دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.


10 انیمیشن دیسنی برای چهار سال آینده اعلام شد
انیمیشن "بولت" با صدای جان تراولتا در نقش اصلی

مسئولان والت دیسنی استودیوز روز دوشنبه 10 پروژه انیمیشن این استودیو شامل ادامه "داستان اسباب‌بازی" و "خودروها" را که در چهار سال آینده نمایش داده می‌شوند، اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، رویترز اعلام کرد به استثناء انیمیشن "وال. ای" که داستانی عاشقانه با موضوع روبات است و از 27 ژوئن (هفتم تیر) به نمایش درمی‌آید و قصه پریان "پرنسس و قورباغه" که یک انیمیشن طراحی شده با دست است و کریسمس 2010 افتتاح می‌شود، هشت فیلم دیگر به صورت سه‌بعدی و دیجیتال ساخته خواهند شد.


جان لسه‌تر سازنده دو فیلم اول "داستان اسباب‌بازی" و مسئول بخش امور خلاقانه والت دیسنی و پیکسار انیمیشن استودیوز در این باره گفت: "از اینکه برای بیان داستان‌های خود مرزهای سه‌بعدی و فناوری رایانه‌ای را پشت سر گذاشته‌ایم، هیجانزده هستیم."

سینماروها برای دیدن تصاویر سه‌بعدی دیجیتال همچنان باید از عینک استفاده کنند، اما تصاویر چشم چپ و راست طوری تنظیم شده که بیشتر تماشاگران هنگام دیدن فیلم دچار سردرد یا خستگی چشم نمی‌شوند. "بولت" نخستین فیلم سه‌بعدی دیجیتال آماده نمایش دیسنی است. این فیلم درباره سگی به همین نام است که تصور می‌کند، قدرت یک ابرقهرمان را دارد.

جان تراولتا در این فیلم که روز 26 نوامبر (ششم آذر) امسال پخش می‌شود، جای بولت حرف می‌زند و میلی سایرس خواننده و بازیگر نوجوان نیز صدای خود را پنی صاحب بولت داده است. انیمیشن UP، داستان نامعمول یک ماجراجو 78 ساله و وردست هشت ساله او 29 مه 2010 به نمایش درمی‌آید.

"داستان اسباب‌بازی" و "داستان اسباب‌بازی 2" به ترتیب دوم اکتبر 2010 و 12 فوریه 2010 به صورت سه‌بعدی دیجیتال مجددا پخش می‌شوند و "داستان اسباب‌بازی 3" نیز از 18 ژوئن 2010 به پرده سینماها می‌آید. تمام بازیگران دو فیلم اول شامل تام هنکس، تیم آلن و جان کیوساک برای فیلم سوم نیز کنار هم قرار گرفته‌اند که در آن شخصیت اندی به زودی به دانشگاه می‌رود.

قصه پریان و کلاسیک "راپونزل" نوشته برادران گریم درباره دختری که در یک قلعه گیر می‌افتد و تنها راه برای کسی که می‌خواهد به او برسد موهای بلند و طلایی اوست، کریسمس 2010 اکران می‌شود. "سمندر آبی / نیوت" داستان تنها دو سمندر آبی بازمانده روی کره زمین تابستان 2011 به نمایش در می‌آید.

داستان The Bear and the Bow درباره یک خانواده سلطنتی ساکن اسکاتلند برای نمایش در کریسمس 2011 در نظر گرفته شده و ریس ویترسپون، بیلی کانلی و اما تامپسن صداپیشگان آن هستند. "خودروها 2" که در آن مکوئین و ماتر با سریعترین خودروهای جهان رقابت می‌کنند، تابستان 2012 و "شاه پریان" بر مبنای داستان فیلیپ کی. دیک کریسمس 2012 آماده می‌شوند.


پوستر همایش ملی


پوستر «همایش ملی انیمیشن ایران» با استفاده از شخصیت اسطوره‌ای «شیردال» طراحی شد

پوستر نخستین همایش ملی انیمیشن ایران، با بهره‌گیری از شخصیت «شیردال» [شیرعقاب] كه یكی از اسطوره‌های قدیمی ایران است، توسط «وحید نصیریان» هنرمند سرشناس سینمای انیمیشن كشور، طراحی شده است.

به‌گزارش روابط عمومی همایش ملی انیمیشن ایران، طرح این پوستر در یك مستطیل كشیده و با استفاده از شخصیت اسطوره‌ای « شیردال» [شیر عقاب] سعی دارد تا در حركت تركیبی این موجود كه در یك پوزیشن ایستا تا به یك فیگور، حركت دارد، آماده تبدیل گردیده و چندین فیگور به‌هم پیچیده را به تصویر در آورد.

به‌گفته وحید نصیریان، این موضوع كه روی میز نور مخصوص انیمیشن اتفاق می‌افتد، نشاندهنده‌ حركت پویای «شیردال» است كه با توجه به اهداف همایش مذكور، سعی در حركت‌بخشی در سینمای انیمیشن ایران دارد.

گفتنی است: نخستین همایش ملی انیمیشن ایران طی روزهای اول و دوم اردیبهشت‌ماه 1387، در دانشكده صدا و سیما برگزار خواهد شد و حضور در تمامی برنامه‌های این همایش، برای عموم علاقه‌مندان آزاد می‌باش


اقدام خیرخواهانه خالق اسپایدرمن


پیل بان: استن لی، خالق ابرقهرمانان مشهوری همانند اسپایدرمن، مردان X، و آیرون من، این روزها دیگر کمیک نمی نویسد، بلکه می خواند

این روزها، استن لی در موسسه Blind & Dyslexic که سابقه شصت ساله در تهیه کتاب های گویا برای افراد با ناتوانی بصری دارد، به عنوان «فیدبک»، قهرمان کمیک «چه کسی می خواهد ابرقهرمان باشد؟» نوشته آترتون، صداپیشگی می کند. این کمیک برای 185000 دانش آموز تحت حمایت Blind & Dyslexic تهیه می شود.

Blind & Dyslexic، موسسه خیریه ای غیر دولتی است که تقریباً بیست درصد هزینه های افراد با نارسایی بصری را تقبل می کند.


منابع خبر ها:خبر گذاری مهر و پیلبان
.
.
.
خب این از خبر های این هفته...
این روند تا مدتی ادامه خواهد داشت...

منتظر نظرات ارزشمند شما هستم...
یاعلی...