تبلیغات
خانه فیلم و انیمیشن - میکی ماوس متولد شد


 

bksdzo2fgs0dr7ahmsxl.jpgشخصیت میکی ماوس پیش از این تاریخ توسط والت دیسنی خلق شده بود اما روز 18 نوامبر سال 1928 میلادی که مردم برای نخستین بار با تصویر و شخصیتش آشنا شدند ، در واقع ...

به گزارش جام جم آنلاین، 81 سال پیش در روز 18 نوامبر سال 1928 میلادی تماشاگران نیویورکی کولونی تئاتر شهر نیویورک میکی ماوس ، موش کوچک و بازیگوش را در فیلم کارتون «کشتی بخار ویلی» مورد تشویق قرار دادند.
شخصیت میکی ماوس پیش از این تاریخ توسط والت دیسنی خلق شده بود اما روز 18 نوامبر سال 1928 میلادی که مردم برای نخستین بار با تصویر و شخصیتش آشنا شدند ، در واقع به تاریخ تولد میکی ماوس تبدیل گردید.
این موش کوچک در ابتدا توسط والت دیسنی ، مورتیمر نامیده شده بود اما با اصرار همسر والت نامش به میکی تغییر یافت.
این نخستین فیلم میکی و نخستین فیلم ناطق کارتون بود.به زودی میکی به یک چهره برجسته سینما تبدیل می شود.
میکی از روزی که توسط والت خلق شد چندین بار تغییر شکل داد و لباس هایش تغییر کردند تا سرانجام به میکی ماوس امروزی که ما می شناسیم، تبدیل گردید.
والت کارتون های بیشتری از میکی را در معرض نمایش قرارداد و میکی یک چهره آشنا برای همگان شد.
موش کوچک شخصیت یک قهرمان شجاع را یافت و بازیگوشی روزهای تولدش را کنار گذاشت.
به این ترتیب ، در روز 18 نوامبر سال 1928 میلادی تماشاگران کولونی تئاتر شهر نیویورک ، میکی ماوس ، موش سیاه کوچک و بازیگوش را در فیلم کارتون ناطق «کشتی بخار ویلی» مورد تشویق قرار دادند.
این روز به تاریخ تولد میکی ماوس تبدیل گردید.ماجراهای میکی در سراسر جهان معروفیت دارند.باگذشت 81 سال از تولد میکی ماوس هنوز هیچ شخصیت کارتونی نتوانسته جای او را بگیرد.